Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wystawa Piotra Koralewskiego "Plastyka nieostrości" w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie [zdjęcia, wideo]

Szymon Cieślak
Szymon Cieślak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W czwartek (18.04.2024) w sali im. Tadeusza Małachowskiego Muzeum Ziemi Pałuckiej otwarto wystawę fotografii Piotra Koralewskiego "Plastyka nieostrości".

To kolejna wystawa prac Piotra Koralewskiego, po pierwszej, która miała miejsce w czerwcu 2023 roku w żnińskim pubie Styx oraz kolejnej, w galerii Wieży Ciśnień w Bydgoszczy (grudzień 2023). W sumie w Bydgoszczy otwarto cztery wystawy jego prac.

Relacje z wystaw Piotra Koralewskiego w pubie Styx w Żninie oraz w Wieży Ciśnień w Bydgoszczy

Piotr Koralewski jest rodowitym żninianinem, fotografem samoukiem, kolekcjonerem dawnych aparatów fotograficznych. Fotografią zajmuje się od 2007 roku. Chętnie robi zdjęcia aparatami analogowymi, używa także cyfrowych. Od 2022 roku jego pasją jest fotografia natychmiastowa.

W Muzeum Ziemi Pałuckiej, w czwartek (18.04.2024) otwarta została wystawa prac Piotra Koralewskiego "Plastyka nieostrości", na której znalazło się czterdzieści fotografii zrobionych w Żninie, głównie w okolicach jezior: Małego i Dużego.

- To, co widzicie Państwo na tej wystawie to nie jest makrofotografia, tylko portretowanie roślin. Są wykonane obiektywami, których używa się do portretowania ludzi. Dlaczego "Plastyka nieostrości"? Dlatego, że te rośliny są wyciągnięte z tła, czyli pierwszy plan jest wyostrzony, tył jest nieostry. To jest celowy zabieg. Niektóre zdjęcia mają bliki, rozbłyski. To dlatego, że używam starych obiektywów, które nie są tak doskonałe optycznie jak te współczesne konstrukcje - powiedział Piotr Koralewski podczas wernisażu swoich zdjęć.

Więcej w materiale wideo powyżej.

Podziękował także wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej wystawy.

- Użyte do tego projektu obiektywy to głównie jasne, stałoogniskowe portretówki: radziecki Helios 1.5/85 mm i czechosłowacki obiektyw projektorowy Meostigmat 1.4/70 mm, ale również stary radziecki 300 mm teleobiektyw Tair 3s. Wszystkie fotografie zostały wykonane przy maksymalnie otwartych przysłonach - czytamy na stronie Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie.

Podczas wernisażu na gitarze grał Maciej Dolski. Zaprezentował swoje autorskie utwory.

Wystawę w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie można oglądać do 02 czerwca 2024 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na znin.naszemiasto.pl Nasze Miasto