XXXV Bieg Pokoju w Rumi. Temperatura nie odstraszyła amatorów biegania [ZDJĘCIA]

MOSiR Rumia/ts
Dobiegła końca najstarsza impreza biegowa w naszym mieście - XXXV Bieg Pokoju. Nawet temperatura (a było minus 2 stopnie!) nie odstraszyła amatorów biegania, którzy tłumnie stawili się na starcie.

Tym razem już po raz drugi Bieg Pokoju wszedł w skład Kaszubskiego Grand Prix Małego Trójmiasta. Zawodnicy pobiegli po bardzo ciekawej, liczącej 5 km leśnej trasie, której start został wyznaczony na polanie przy karczmie Zochlina.

Oprócz wszystkich tradycyjnych kategorii organizatorzy przewidzieli dodatkowo kategorię OPEN w biegu i konkurencję nordic walking. Zawodnicy otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Miasto Rumia. Szczególnie wyróżnieni mogli się czuć najmłodsi uczestnicy, dla których przewidziano specjalne nagrody. Na zziębniętych czekała gorąca kawa, herbata i poczęstunek.

W biegu na 5 km zwyciężył Maciej Kubiak z Redy (klub ZOELLER TECH) z czasem 0:17:55. Drugi linię mety przekroczył Michał Czapiński z Redy (klub BIKEUP) z czasem 0:18:12, a trzeci Paweł Tomeczkowski z Rumi (0:18:12) z czasem 0:19:19. Najszybszą z pań była Joanna Rutkowska z Luzina (klub GKS KASZUBI LUZINO). Dystans 5 km pokonała w czasie 0:22:25.

W tym roku Bieg Pokoju cieszył się sporą frekwencją - wzięło w nim udział 550 osób.