Zawodnicy Tri – Team Rumia zdobyli trzy medale na zawodach triathlonowych w Rawie| ZDJĘCIA

Alicja Choinka
Zawodnicy Tri – Team Rumia wywalczyli jeden srebrny i dwa brązowe medale podczas zawodów triathlonowych, które odbywały się w weekend od 25 do 26 czerwca w Rawie. Była to pierwsza impreza mistrzowska pod auspicjami Polskiego Związku Triathlonu, która zorganizowana została po wznowieniu wydarzeń sportowych.

Zawodnicy z Rumi zdobyli trzy medale podczas zawodów triathlonowych w Rawie. Karolina Szlast zdobyła pierwszy brązowy medal mistrzostw Polski. Zawodniczka do tego roku łączy uprawianie triathlonu i pływania.

W rywalizacji młodzików wystąpiło jeszcze trzech rumskich zawodników, którzy zajęli następujące miejsca: 12. Wincenty Markowski, 23. Mikołaj Borski oraz 44. Bartosz Wasilewski. Młodziczki i młodzicy musieli przepłynąć 400 m, pokonać 8 km na rowerze oraz przebiec 2 km

– informuje Urząd Miasta Rumi.

Srebrny w rywalizacji zawodników elity i młodzieżowców na dystansie sprinterskim zdobył wielokrotny mistrz Polski Kacper Stępniak. Michał Jarliński w głównym wyścigu zajął 18. i zarazem 10. miejsce w kategorii młodzieżowców. Drugiego dnia zawodów odbywały się wyścigi mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych amatorów na dystansie sprinterskim. Zawodnik z Rumi Paweł Reszke wywalczył brązowy medal w kategorii wiekowej 35-39 lat. Czwarte miejsce w rywalizacji 20-24 lata zajęła Natalia Sadowska, a 6. miejsce w kategorii 40-latków – Paweł Traczyk.

Zawodnicy UKS Tri-Team Rumia na co dzień trenują na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, a także korzystają ze wsparcia finansowego Urzędu Miasta Rumi oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie