Zawody karate w Rumi - wyniki. Rumski klub Sakura był czwarty

PEN, RK
Zawody karate w Rumi - Turniej o Puchar Pomorza w Rumi 2013
Najmłodsi zawodnicy mieli po siedem lat, najstarsi po siedemnaście. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji walczyli o Puchar Pomorza w Karate.

Turniej o Puchar Pomorza w Rumi rozgrywano już po raz czwarty. Zawodnicy przyjechali niemal z całej Polski. Zjawili się także karatecy z Obwodu Kaliningradzkiego. Nie zabrakło zawodników z Rumi, którzy reprezentowali miejscowy klub Sakura.

Zawody karate Rumia 2013 - wyniki

W kategorii kata w zawodach karate w Rumi indywidualne do siedmiu lat drugie miejsce zajęła Izabela Thrun. Kolejną rumianką na podium była Karolina Osińska, która wywalczyła drugie miejsca wśród zawodniczek dwunasto- i trzynastoletnich oraz w kategorii 14-15 lat. W kategorii do 7 lat Jakub Kurkowski był trzeci.

Kumite dziewcząt: do lat 9 do 30 kg na trzecim miejscu znalazła się Patrycja Jaffke z Rumi. Wśród zawodniczek powyżej 30 kg druga była Gloria Wasielke z Rumi. 10-11 lat poniżej 34 kg trzecie miejsce wywalczyła Patrycja Starba. Natomiast w kategorii powyżej 40 kg druga była Małgorzata Kirszling.
Wśród dziewcząt od 12-13 lat ważących mniej, niż 50 kg trzecia była Karolina Osińska. W starszej kategorii 14-15 lat zajęła pierwsze miejsce. Weronika Wasielke w kategorii 14-15 lat zajęła miejsce trzecie. Z kolei Monika Małowiecka wygrała w kategorii 16-17 lat powyżej 59 kg.

Bieżące wydarzenia sportowe Rumia - kliknij i zobacz

Kumite chłopców: do 9 lat powyżej 35 kg Piotr Rink był trzeci. 10-11 lat do 35 kg wygrał Patryk Andrzejewski, a Łukasz Formella był trzeci. Powyżej 40 kg wygrał Michał Plichta, trzeci był Patryk Brzeziński. 12-13 lat do 50 kg pierwszy był Kacper Jaszka. 14-15 lat do 52 kg na trzecim ex aequo Mateusz Rybicki i Daniel Wasielke. 14-15 lat do 57 kg Mikołaj Moszczenko był trzeci. 16-17 lat do 68 kg Kacper Formella zajął trzecie miejsce.

Drużynowo dziewczęta z Sakury zajęła drugie i trzecie miejsce w kumite 10-11 lat, trzecie 16-17. Chłopcy: drugie 10-11 lat, pierwsze 12-13 lat, trzecie 14-15 lat. W klasyfikacji medalowej rumski klub był czwarty.

Sprawdź, co dzieje się w mieście: Bieżące wydarzenia Rumia