Ziemowit Werra z Rumi międzynarodowym mistrzem Polski w kartingu halowym!

Tomasz Smuga
PIKC (Polish Indoor Kart Championship)
12-letni mieszkaniec Rumi Ziemowit Werra został międzynarodowym mistrzem Polski w kartingu halowym w kategorii mini (do 15 lat). Tytuł wywalczył podczas zawodów Polish Indoor Kart Championship.

Polish Indoor Kart Championship to oficjalne i jedyne w kraju eliminacje do mistrzostw świata w kartingu halowym. Są to zawody indywidualne, w których startują najlepsi zawodnicy nie tylko z Polski, ale i całej Europy.

Podczas odbywających się 30 kwietnia i 1 maja mistrzostw w Szczecinie niezwykłymi umiejętnościami wykazał się 12-letni Ziemowit Werra, uczeń Szkoły Podstawowej numer 9 w Rumi. Chłopiec został międzynarodowym mistrzem Polski w kartingu halowym w kategorii mini (do 15 lat) i jednocześnie zajął trzecie miejsce w kategorii junior (do 18 lat).

Ziemowit Werra po raz pierwszy usiadł za kierownicą gokarta w czerwcu 2019 roku. To właśnie wtedy okazało się, że jego największą pasją jest karting. 12-latek w swoim dorobku pucharowym może też pochwalić się m.in. zajęciem drugiego miejsca w Grand Prix Polski na torze w Olsztynie, czy wywalczeniem piątego miejsca podczas Mistrzostw Świata – SWS Sodi World Finals we Włoszech.

Majówka 2022. W Wejherowie w meczu charytatywnym zagrali sam...

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi specjalizuje się kartingu halowym. Trenuje średnio raz, dwa razy w tygodniu. Jeździ z tatą na tory w Sopocie, Gdańsku, Olsztynie, Chojnicach i Człuchowie.