18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Sukces Gimnazjum nr 1 w Rumi na krakowskim Międzynarodowym Finale Programowania w Baltie

Mat. G1 w Rumi, TM
Marcin Wierzbicki i Wiktor Czyż z klasy 2d Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi Gimnazjum nr 1 w Rumi
Marcin Wierzbicki i Wiktor Czyż z Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi odnieśli kolejny sukces w konkursie informatycznym. Tym razem wystartowali w Międzynarodowym Finale Programowania w Baltie.

Marcin Wierzbicki jako najlepszy z Polski uplasował się na 8 miejscu w klasyfikacji międzynarodowej, a Wiktor Czyż został sklasyfikowany na 18 pozycji jako piąty z Polaków. Obaj uczą się w klasie 2d Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi. Międzynarodowy Finał Programowania w Baltie odbył się w Krakowie pod koniec kwietnia.

To nie pierwszy sukces nastolatków z Rumi. W marcu 2013 uzdolnieni młodzi informatycy reprezentowali Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym organizowanym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku. Na etapie wojewódzkim Marcin Wierzbicki uzyskał tytuł laureata, zaś Wiktor Czyż został finalistą.

Obydwaj chłopcy w marcu 2013 r. z powodzeniem startowali w XVII Zawodach Komputerowych Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Gdyni. W klasyfikacji indywidualnej Marcin Wierzbicki zajął 3 miejsce, a jego kolega Wiktor Czyż był trzynasty. Drużynowo chłopcy zajęli 3 miejsce wśród 15 startujących zespołów.