Zwycięstwo w meczu inauguracyjnym. Orkan Rumia wygrywa 2:0 z Aniołami Garczegorze

Alicja Choinka
W niedzielę 8 sierpnia Orkan Rumia zmierzył się na swoim stadionie z Aniołami Garczegorze. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy. Pierwsza bramka padła w 74. minucie spotkania.

Orkan Rumia rozegrał pierwszy mecz po powrocie do IV ligi. Spotkanie z Aniołami Garczegorze rozegrane na stadionie MOSiR w Rumi zakończyło się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

Określiliśmy wspólnie cele. Jednym z nich było utrzymanie w okręgówce, wspólna walka o czołówkę. Zajęliśmy w niej drugie miejsce i udało nam się awansować w barażach

- mówi Jarosław Formella, trener MKS Orkan Rumia.

Od dzisiaj przechodzimy do innej ligi, gdzie celem jest nie jest uporczywa walka o utrzymanie, ale spokojny środek tabeli. Zobaczymy, jak nam się to uda. Mamy grupę dość młodych ludzi, która, moim zdaniem jest w stanie go zrealizować. Kwestia zrozumienia między zawodnikami i trenerem, pracy na rzecz drużyny i, tak jak w dzisiejszym meczu, trochę cierpliwości, ktoś zagra, ktoś nie zagra. Jeśli to wszystko się uda i dopasujemy się do poziomu czwartoligowego jako zawodnicy i klub to myślę, że pójdziemy.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:0. Pierwszą bramkę dla gospodarzy w 74. minucie spotkania zdobył Kacper Kiełb. Drugi gol autorstwa Jakuba Krefft padł w trakcie dwóch minut doliczonego czasu gry.

Dzisiejszy mecz o były takie piłkarskie szachy. Pierwszy mecz, solidny zespół, który grał dziś w pierwszej dziesiątce, grało kilku doświadczonych, starszych zawodników. Myślę, że zadecydowały lepsze zmiany

- tłumaczy Jarosław Formella.

Nie chciałbym oceniać przeciwnika, ale myślę, że nasze zmiany trochę wniosły do gry, więcej niż zmiany drużyny przeciwnej. Zmiana ustawienia, weszli zawodnicy, którzy ożywili tę grę.

Zmiany: Ozga (65' Olszewski B.), Dettlaff ( 65' Kaszorek), Kiełb (65'Golc), Szczygielski (76' Kowalski) , Ciecierski (87' Niedźwiedzki).

Żółte kartki: Ciecierski, Kaszorek, Kiełb.