Dzielnicowy z Rumi zdobył tytuł Mistrza Polski Policji w biegach na orientację [ZDJĘCIA]

Alicja Choinka
Dzielnicowy sierż. sztab. Karol Bruchmann pokonał 25 - kilometrową trasę zawodów w czasie niespełna 3,5 h zapewniając sobie tym samym tytuł mistrza.

Sierż. sztab. Karol Bruchmann z Komisariatu Policji w Rumi zajął I miejsce w Mistrzostwach Polski Policji w biegu na orientację a także II miejsce w kategorii OPEN. Zawody zostały zorganizowane w ramach trasy pieszej na dystansie 25 km (TP 25) podczas imprezy ,,Harpagan 58”, która odbywała się w dniach 18 - 20 października w Bożympolu Wielkim.

W zmaganiach na jednej z dziesięciu przygotowanych tras wzięło udział łącznie około 1600 uczestników. Rywalizacja na 25 - kilometrowej trasie polegała na potwierdzeniu 12 punktów kontrolnych w dowolnej kolejności w 8 godzinnym limicie czasu. 399 uczestników imprezy otrzymało mapę startową z punktami około 5 minut przed startem. Karol Bruchmann, pokonał trasę zawodów w czasie 3:29:51., co zapewniło mu II miejsce w kat. OPEN oraz tytuł Mistrza Polski Policji w biegach na orientację.