Grali w brydża, aż wygrali! ZDJĘCIA

im, sr
Sekcja Brydża Sportowego przy Domu Kultury SM „Janowo” od 2001r. organizuje każdego roku dwie duże imprezy – mityngi brydża sportowego

W tym roku, po raz pierwszy, wraz z nowo powstałym Stowarzyszeniem Miejskiego Klubu Brydża Sportowego „Kaszubia”, sekcja zorganizowała w sali im. W.Boguckiego w janowskim Domu Kultury X Jubileuszowy Mityng Brydżowy – Grand Prix Rumia 2013. Mityng odbył się z udziałem plejady arcymistrzów z całego województwa, a także z innych regionów. Program zawodów obejmował trzy turnieje: dwa na zapis maksymalny i jeden na punkty meczowe.

W pierwszym turnieju par na zapis maksymalny zwyciężyła para: Andrzej Dobkowicz – Ryszard Jarmużewski. Na miejscu drugim uplasowała się para: arcymistrz Sławomir Piekut z Janem Kamińskim z DK SM „Janowo”, wyprzedzając parę: Tomasz Brzęcki – Mariusz Pater z Gdańska. W turnieju par na punkty meczowe bardzo dobrze spisała się rumska para: Jan Maciejewski i Jarosław Pęski, zajmując miejsce na podium.
Drugie miejsce przypadło parze arcymistrzów międzynarodowych: Jackowi Piotrowskiemu i Zbigniewowi Pinkiewiczowi.
Trzecie miejsce zajął Marek Jacyków grający ze Stanisławem Lewczukiem.
W niedzielnym turnieju par na zapis maksymalny zwyciężył duet: Andrzej Bunikowski – Marta Janeczek, który okazał się również najlepszą parą mikstową mityngu.
Drugie miejsce zajęła para arcymistrzów: Jacek Lew – Aleksander Chrenowski z Gdańska.
Trzecia lokata przypadła parze arcymistrzów: Edmundowi Pinkiewiczowi i Antoniemu Sękowskiemu.
W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się para: Monika Suchodolska – Elżbieta Czekaj, a wśród par młodzieżowych najwyżej uplasował się duet: Mateusz Cichocki – Filip Czaplicki.

W zainaugurowanym mityngu z cyklu Grand Prix – Rumia 2013 wzięło udział 188 zawodników, czyli 94 pary, w tym 11 arcymistrzów i 7 mistrzów międzynarodowych. Sędziował tradycyjnie sędzia międzynarodowy Janusz Liwosz.