Nowy rekor czwartków LA ustanowiła rumianka Katerine Thomaidu

Iza Małkowska
archiwum prywatne
Złoty medal na 600m w klasach VI zdobyła Katerine Thomaidu ustanawiając przy tym nowy rekord czwartków. Srebrny medal na 300m w klasach V zdobyła Aleksandra Dżugan

Złoty medal na 600m w klasach VI zdobyła Katerine Thomaidu ustanawiając przy tym nowy rekord czwartków – 1:37.68. Poprzedni widniał w tabelach od 2006 roku.

To już drugi rekord Kasi na tej imprezie – mówi Maciej Szymański, trener z RKS Rumia. - W V klasie Kasia przebiegła 600 m w czasie 1:40.82.

Srebrny medal na 300m w klasach V zdobyła Aleksandra Dżugan. Ola awansowała do finału z pierwszym wynikiem, jednak w finale na ostatnich metrach przegrała złoto o zaledwie 0.09 sekundy. Natalia Panasiuk zadebiutowała na 300m w klasach VI. Awansując do finału zajęła w nim 7 miejsce z wynikiem 45.31. Dobry był także występ Aleksandry Surowiec. Na dystansie 300m w klasach V. Ola zajęła 13 miejsce w łącznej klasyfikacji. Sandra Chodowiec została sklasyfikowana na 46 miejscu w kategorii VI klas na dystansie 60m .

Dzięki tak dobrej postawie naszych zawodniczek reprezentacja miasta - organizatora eliminacji ogólnopolskich, czyli Wejherowa - zajęła w klasyfikacji medalowej I miejsce – chwali zawodniczki Szymański. - Po tych zawodach dziewczyny mają kilka dni odpoczynku, później zaczną przygotowania do drugiej części sezonu lekkoatletycznego. Najważniejszym startem dla Kateriny będzie udział w Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym1 września w Warszawie. Wystartują tam reprezentacje Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Ukrainy i Węgier.

XIX Finały Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych organizowanych przez medalistę olimpijskiego Mariana Woronina odbyły się 22-23 czerwca na stadionie Łódzkiego AZS.