Pogoń Lębork - Otlogistics Kamix ATS Rumia | ZDJĘCIA

Mat. ATS Rumia
W swoim meczu II rundy sezonu zasadniczego pierwszoligowi tenisiści stołowi OTlogistics Kamix ATS Rumia stoczyli zacięty bój z Pogonią Lębork. Lęborczanie wygrali minimalnie 6:4, a triumf zapewnili sobie po ostatnich grach singlowych.

- To było wspaniałe widowisko. Przyszło sporo kibiców, którzy obejrzeli tenis stołowy na dobrym poziomie. Część z nich to byli nasi sympatycy z Małego Trójmiasta, co jest ewenementem, ponieważ rzadko kiedy drużyna może poszczycić się swoimi kibicami w meczach wyjazdowych. Wynik rozstrzygnął się dopiero w samej końcówce. Niestety na korzyść Pogoni - skomentował Łukasz Kaproń, zawodnik ATS.

On i jego koledzy po dwóch seriach singli remisowali z Pogonią 2:2. Deble jak się później okazało były kluczowe padły łupem gospodarzy. Podziałem punktów pachniało także po kolejnych grach pojedynczych. Ale przy stanie 4:5 następny pojedynek zakończył się zwycięstwem zawodnika Pogoni, choć prowadzenie w setach 2:0 było po naszej stronie. Świetne zawody rozegrał pierwszy stół - dodaje kapitan Jakub Otwinowski.

Decydujący punkt, dający wygraną 6:4 w meczu zdobył dla Pogoni Tomasz Sposób, który pokonał 3:2 w setach Jakuba Otwinowskiego. Całe spotkanie trwało prawie 3,5 godziny.