Rumianie na Mistrzostwach Świata, Lyon 2015 - Grzegorz Grinholc i Iwona Grinholc | ZDJĘCIA

P.
Rumianie na Mistrzostwach Świata, Lyon 2015 - Grzegorz Grinholc i Iwona Grinholc arch, G. I. Grinholc
Rumianie na Mistrzostwach Świata, Lyon 2015 w chodzie sportowym. Grzegorz Grinholc i Iwona Grinholc (Rumski Klub Sportowy) wystartowali na imprezie lekkoatletycznej, w której udział wzięło ponad 8 tys. zawodników. I rumianie wracają zadowoleni.

Rumianie na Mistrzostwach Świata - Grzegorz Grinholc i Iwona Grinholc - reprezentowali barwy Rumskiego Klubu Sportowego. We Francji, Lyonie, odbywały się Mistrzostwa Świata Marters w Lekkoatletyce, w których wzięło udział ponad 8 tysięcy zawodników.

Zawodnicy z RKS startowali w chodzie sportowym w kategorii 35-39 lat.

Pierwszym dystansem z jakim zmierzyli się Grzegorz Grinholc i Iwona Grinholc było 5000 m. Pierwszy do rywalizacji stanął Grzegorz Grinholc.
- Zawody odbywały się w ekstremalnych warunkach - relacjonuje chodziarz z RKS. - Temperatura dochodziła do 46 stopni.

Po wyczerpującej walce Grzegorz Grinholc ostatecznie uplasował się na 7. miejscu.

W kolejnym dniu MŚ w Lyonie do rywalizacji stanęły panie. Iwona Grinholc startując w podobnych warunkach pogodowych znakomicie sobie poradziła z dystansem 5 km i po zaciętej walce, także przekroczyła linię mety na 7 miejscu.

Po dwudniowym odpoczynku przyszedł czas na start na dystansie 10 km. Iwona w swoim debiucie na tym dystansie zajęła bardzo wysoką 9 lokatę, a Grzegorz uplasował się na wysokim 5 miejscu.

Na zakończenie Mistrzostw Świata Masters w Lekkoatletyce Lyon 2015 Grzegorz Grinholc wystartował w chodzie sportowym na dystansie 20 km. Dwa tygodnie upałów i poprzednie starty dały o sobie znać.
- Od początku toczyłem ciężką walkę z zawodnikami i z narastającym zmęczeniem, a od 8 km borykałem się z urazem mięśnia czworogłowego uda - relacjonuje rumski chodziarz. - Na metę dotarłem skrajnie wyczerpany.

Mimo wszystko Grzegorz Grinholc zajął swoje najlepsze miejsce na francuskich Mistrzostwach, a jednocześnie najbardziej nielubiane jakie może zdarzyć się sportowcowi - 4 miejsce.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani