Grzegorz Grinholc - wicemistrz z Rumi

[email protected]
Grzegorz Grinholc z Rumi wrócił z kolejnych mistrzostw. Ponownie zajął czołowe miejsce - tytuł wicemistrza.

Zdjęcia:
T. Marisol, J. Skarżyński, Angels Noell, M. Łuniewski

Tym razem zawodnik z Rumskiego Klubu Sportowego uczestniczył w Mistrzostwach Europy Masters, które odbyły się w portugalskim Vila Real de Santo Antonio od 20 do 22 maja. Grzegorz Grinholc reprezentował w tych zawodach RPS i Polskę w chodzie sportowym na dystansach 10 oraz 30 kilometrów.

- Dwudziestego maja zmierzyłem się z dystansem 10 kilometrów, który pokonałem na trzecim miejscu w kategorii M35 - relacjonuje zawodnik z Rumi . - Już następnego dnia przystąpiliśmy do rywalizacji na znacznie dłuższym dystansie trzydziestu kilometrów. Dystans ten rozpocząłem spokojnie na dalszej pozycji. ponieważ czułem jeszcze skutki zmagań z poprzedniego dnia.

Grzegorz Grinholc jednak systematycznie wyprzedzał kolejnych rywali i po przejściu większości trasy, bowiem 25 kilometrów był na drugiej pozycji, którą zresztą konsekwentnie umacniał aż do linii mety.

Tytuł Wicemistrza Europy Masters w kategorii M35 w chodzie sportowym na dystansie 30 kilometrów wywalczył z bardzo dobrym rezultatem, bowiem w czasie 2:35:58. Dodajmy, że to nie wszystko, ponieważ ponadto wspólnie z Mirosławem Łuniewskim oraz Zbigniewem Kwitą Grzegorz Grinholc zajął trzecie miejsce drużynowo na dystansie dziesięciu kilometrów.