Wygrana OKS Janowo, remis MKS Orkana

(lan)
W Starzynie MKS Orkan podzielił się punktami z Kaszubią
W Starzynie MKS Orkan podzielił się punktami z Kaszubią Andrzej Patro
Po serii trzech efektownych zwycięstw, tym razem piłkarze występującego w A klasie MKS Orkana musieli zadowolić się remisem. Rumianie zremisowali w Starzynie z Kaszubią 1:1 i po 7 kolejkach z 16 punktami na koncie zajmują 3 miejsce w tabeli.
 W lepszych nastrojach po weekendzie są za to piłkarze OKS Janowo Rumia.

Bramka strzelona już w doliczonym czasie gry przez Karola Ostrowskiego przesądziła o zwycięstwie OKS Janowo Rumia 3:2 (1:0) w Klukowie z UKS. Wygrana pozwoliła zespołowi z Janowa awansować na 7 miejsce w tabeli B klasy.
 Do przerwy janowianie prowadzili 1:0 po golu strzelonym kwadrans przed przerwą przez Mirosława Mellera, który wykończył akcję Łukasza Śliwińskiego.

Choć w pierwszej połowie to goście mieli optyczną przewagę, po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. W 62 minucie piłkarze z Klukowa wykorzystali błąd defensywy OKS i doprowadzili do wyrównania. 12 minut później gospodarze wykorzystali rzut karny i zrobiło się 2:1.
Wówczas sprawy w swoje ręce wziął Jarosław Sapiński, trener OKS, który dokonał 4 zmian. Jak się okazało, kluczowych.
W 86 minucie piłkę na połowie gospodarzy wywalczył Arkadiusz Kowalik, zdecydował się na indywidualną akcję, minął dwóch rywali, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zawiódł i wpakował futbolówkę do siatki.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry. Z rzutu wolnego mocno uderzył Maciej Sajewicz, bramkarz nie utrzymał piłki w rękach, a najszybciej dopadł do niej Karol Ostrowski zapewniając janowianom trzy punkty.