Rumski Klub Sportowy startuje w Gdańsku | ZDJĘCIA

Do bardzo udanych startów może zaliczyć Rumski Klub Sportowy udział swoich zawodników w 44 Memoriale Żylewicza, który odbył się w sobotę, 11 czerwca w Gdańsku.

W chodzie sportowym na dystansie 5 000 metrów Damian Klawikowski uplasował się na drugim miejscu z nowym rekordem życiowym 22:51.99, a jego trener Grzegorz Grinholc ukończył rywalizację na trzecim miejscu z wynikiem 23:28.07, co jego jego kolejnym sukcesem.

Jak informował kilka tygodni temu "Goniec Rumski" zawodnik RKS uczestniczył niedawmno w Mistrzostwach Europy Masters, które odbyły się w portugalskim Vila Real de Santo Antonio. Grzegorz Grinholc reprezentował Polskę w chodzie sportowym i zdobył tytuł Wicemistrza Europy Masters w kategorii M35 na dystansie 30 kilometrów. Jego rezultat to 2:35:58.