Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Straż Miejska: Kiedy nie zareaguje?

[email protected]
Jak przekonał się jeden z mieszkańców strażnik miejski nie zawsze podejmie interwencję. Teoretycznie, jeśli zauważy popełniane wykroczenie ma obowiązek zareagować. Są jednak wyjątki.

- Pierwszy dotyczy sytuacji, gdy patrol wykonuje zlecenie dotyczące ratowania zdrowia lub życia człowieka - tłumaczy Roman Świrski, komendant SM w Rumi. - Udając się na taką interwencję, wszystkie wykroczenia zauważone po drodze o "mniejszej ważności" są ignorowane. Obowiązuje tu zasada "priorytetu interwencji". Oczywiście, zaraz po zakończeniu działań ratowniczych, patrol powraca do zauważonego po drodze zdarzenia, np. nieprawidłowego parkowania i podejmuje czynności, jeśli wykroczenie "trwa" nadal.

Drugi wyjątek to praca z przenośnym fotoradarem. Jak tłumaczy Roman Świrski, strażnik kierujący pracą fotoradaru pilnuje urządzenia, które ma dużą wartość.
- Jednocześnie, przez cały czas, za pomocą laptopa połączonego radiowo z fotoradarem, kieruje ustawieniami urządzenia, np. przy zmianie warunków - wyjaśnia komendant Straży Miejskiej w Rumi. - Pracuje wówczas sam, więc nie może podejmować interwencji porządkowych lub drogowych. Po pierwsze - przestałby wówczas dozorować fotoradar, nie będzie miał wglądu na ewentualne ingerencje osób postronnych, jak zasłanianie, przewrócenie urządzenia albo jego kradzież czy kradzież wyposażenia dodatkowego.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rumia.naszemiasto.pl Nasze Miasto