W meczu na szczycie V ligi Orkan Rumia przegrał z Czarnymi Pruszcz Gdański

Tomasz Smuga
W hicie 18. kolejki V ligi wicelider Orkan Rumia podejmował lidera Czarni Pruszcz Gdański. Górą byli przyjezdni, którzy wygrali 3:2.

- Zespół ma jeden cel: awans do IV Ligi. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by to osiągnąć – napisał przed tym spotkaniem rumski zespół.

Dwa gole Dawida Kowalskiego i Macieja Kaszorka, to było za mało na lidera z Pruszcza Gdańska. Czarni odpowiedzieli hat-trickiem w wykonaniu Jakuba Malinowskiego i ostatecznie wygrali 3:2. W innym meczu wznowionej ligi po zimowej przerwie Orlęta Reda na wyjeździe pokonały GKS Kolbudy 3:1. Redzie w 67. minucie prowadzili już 3:0 po trafieniach Karola Idzi, Rafała Śmielaka i Kamila Trockiego. Honorowe trafienia dla gospodarzy w 76. min. zdobył Olgierd Stanisławski. Z 25. punktami Orlęta zajmują 11. miejsce w tabeli.

Inauguracyjna kolejka drugiej części sezonu przyniosła nam też derby powiatu wejherowskiego. W nich ósma w tabeli Błyskawica Reda musiała uznać wyższość aktualnie trzeciego Zenitu Łęczyce przegrywając 1:4. Redzianie po pierwszej połowie prowadzili po golu Pawła Barana. Druga połowa należała do Zenitu. A bramki zdobyli Dariusz Dulek, Michał Kobieta (dwie) i Piotr Łapigrowski.