Dwa złota rumskich orientalistów

(lan)
Robert Niewiedziała podczas jednego z tegorocznych startów
W świetnym stylu tegoroczny sezon zakończyli orientaliści UKS Siódemki Rumia. Ostatnim akordem 2011 roku były mistrzostwa Polski w tzw. longu, czyli biegu długodystansowym. W tej konkurencji błysnęło dwóch zawodników Siódemki - Robert Niewiedziała, który wywalczył tytuł mistrza Polski juniorów oraz Janusz Porzycz. Ten ostatni był bezkonkurencyjny w rywalizacji weteranów.

W tym roku gospodarzem mistrzostw Polski w biegach długodystansowych były Żary. Była to jednocześnie ostatnia impreza orientalistów w tym roku.

- Trasa była naprawdę trudna technicznie - mówi o blisko 20 kilometrowym dystansie Robert Niewiedziała. - Początkowo nastawiłem się na spokojny bieg, ale miałem problemy na jednym z punktów kontrolnych, straciłem tam prawie 5 minut i później starałem się to odrobić. Skutki tego odczułem kilka kilometrów przed metą, gdy zaczynało mi brakować tchu. W ostatecznym rozrachunku to się jednak opłaciło, gdyż pokonałem wszystkich rywali - dodaje nie ukrywając zadowolenia Robert Niewiedziała.

Dla 18-latka z Rumi zakończony właśnie sezon był najlepszym w jego krótkiej karierze. Oprócz tytułu mistrza Polski juniorów w biegu długodystansowym, wcześniej taki sam laur wywalczył w biegu klasycznym.

Na dokładkę, w mistrzostwach Europy juniorów, które odbyły się w tym roku w naszym powiecie, młody rumianin zdobył brązowy medal.

Na liczącej ponad 17 kilometrów trasie (innej, niż rywalizowali juniorzy) bardzo dobrze spisał się również Marlena Wieleba. Startująca w gronie seniorek rumianka bliska była miejsca na podium.

Ostatecznie Marlenie Wielebie do upragnionego medalu zabrakło raptem 18 sekund i orientalistka z Rumi musiała się zadowolić najmniej lubianym przez sportowców miejscem, czyli lokatą tuż za podium.

Orientaliści na trasy wrócą wiosną przyszłego roku.